Od grzechu do zbawienia

Kontakt

Jan Cichocki
E-mail: konfrontacje.jancichocki
@gmail.com.plStatystyki (2)

Odsłon artykułów:
810591
chrzest
umywanie nóg
Dwie tablice Prawa
papież
hostia
Tradycja ludzka
Tradycja2-Fatima

W dniu 21 grudnia 2012r Pan Mirosław W z Zakładu Karnego w Koronowie napisał do mnie list z prośbą, aby ktoś odwiedził go i pomógł poznać Boga i Jezusa Chrystusa. Mówi, że jest katolikiem i osobą wierzącą w Boga, do którego modli się. Mówi, że ma nadzieje w to, że ktoś go odwiedzi z adwentystów. Chciałby bliżej poznać adwentyzm i to, w co wierzą. Mówi, że jest zagubiony i nie zna sensu życia. Chciałby na te tematy porozmawiać lub utrzymywać kontakt listowny.

Drogi przyjacielu!
List twój otrzymałem. Nazywam się Jan Cichocki. Chętnie mogę utrzymywać z tobą kontakt, ale tylko drogą listowną, gdyż osobiście nie jestem w stanie Cię odwiedzać, ale list twój przekaże do Bydgoszczy jak i do Torunia, gdyż w tych miejscach znajdują się nasze adwentystyczne Zbory i z stamtąd napewno będzie bliżej niż z Warszawy. Ale mogę pomóc wam w inny sposób, dlatego mam propozycję. Spytaj się współtowarzyszy czy przyłączą się do ciebie i wspólnie będą chcieli słuchać nagrań głosowych z różach wykładów na temat Boga, Biblii i nauk z życia prawdziwie chrześcijańskiego, zgodnie w wolą Boga i apostołów. Mógłbym wysłać do Zakładu Karnego magnetofon kasetowy z kasetami do odtwarzania wykładów i w tedy większa grupa mogłaby je słuchać. To jednak zależne będzie od kierownictwa karnego, czy wyrazi na to zgodę. Musisz zainteresować się tym i spytać o to. Rzecz jasna książki i inny sprzęt stanowiłby własność Zakładu i znajdowałby się w bibliotece zakładowej do wypożyczania. Posiadam swoją stronę internetową, w której prowadzę dyskusję i wymianę poglądów nie tylko na temat Boga, ale też na inne tematy związane z religią, wiarą i życiem zgodnym z wolą Boga. Jeśli przez dłuższy czas nikt Cię nie odwiedzi daj znać. Wyślę coś z książek. Ja też urodziłem się w katolicyzmie, od którego odeszłem mając 17 lat. Być może, dlatego nigdy nie znalazłem się w takiej sytuacji by łamać prawo Boże jak i państwowe. Nauczyciele jak i dusz pasterze w Kościele Katolickim sami łamią prawo, Boże to jak mogą nauczyć swoje owieczki, aby tego nie czynili? A oto przykłady: z Pisma Świętego –katolickiego, czytam!
1) Apostoł Paweł pisząc list do osób, którzy porzucili pogaństwo i stali się chrześcijanami tak się wyraża; 1Kor. 12:2 „ Wiecie, że gdy byliście poganami, ciągnęło was nieodparci ku niemym bożkom” Pytam, więc, czym są pielgrzymki i procesje, w których obnosi się nieme bożki w postaci obrazów i figurek? Czyż Bóg tego nie zabrania? Drugie przykazanie  wyraźnie mówi, nie czyń żadnego wizerunku Boga w żadnej postaci, 2 Ks. Wyjścia 20: 4 „ Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu i nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, (w 6) „ Czym są, więc obrazy i figurki w kościołach, sanktuariach, do których ciągną nieodparcie katolicy? Czyż nie bożkami niemymi?
2) Apostoł Piotr o złych nauczycielach z kapłaństwa katolickiego, do wiernych mówi: 2Piotr 3: 17 „ Wy, zatem, umiłowani, wiedząc wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili się do upadku Czy kapłani posiadając Pismo Święte nie wiedzą, że nauczają przykazania Boże fałszywe, niekompletne i zmienione? Czy nie robią tego celowo?  I Czy w nauczaniu szanują Prawo Boże? Dlatego Piotr ostrzega, że wiedząc o tym nie powinniśmy dać się zwieść doprowadzając siebie do upadku!
3) Dlatego ewangelista Mateusz daje taką radę Mat 15: 14 „Zostawcie ich! To są ślepi przewodników ślepych. Lecz jeśli ślepy, ślepego prowadzi oba w dół wpadną”, Gdy poznałem na lekcjach Religi, że nauki Religi w szkole prowadzone są nie zgodne z Pismem Świętym, postanowiłem opuścić Kościół Katolicki i od tej chwili do dnia dzisiejszego jedynym światłem dla mnie jest Pismo Święte i tylko Pismo Święte. Drogi przyjacielu wybacz, że zwierzam się ze swoich przeżyć z lat mej młodości. Serdecznie pozdrawiam i proszę o następny list. Przy okazji wysyłam ci też maleńką książeczkę „ On przychodzi - Znaki Nadziei

Warszawa 22.12.2012 r
PS moja strona internetowa to: http://www.konfronracje.com.pl
i adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Strony w: http://www.facebook.com/jan.cichocki
             w:  http://www.youtube.com/user/cichocki2011