Od grzechu do zbawienia

Kontakt

Jan Cichocki
E-mail: konfrontacje.jancichocki
@gmail.com.plStatystyki (2)

Odsłon artykułów:
827906
chrzest
umywanie nóg
Dwie tablice Prawa
papież
hostia
Tradycja ludzka
Tradycja2-Fatima

 

Monika K w dniu 23.04. 2014 Napisała:
Dobry wieczór panie Janie
Mam pewien kłopot z ludźmi, którzy odchodzą z waszego Kościoła są to członkowie na stanowisku starszych zborów oraz pastorzy. Wiem, że pisał pan kiedyś o tym żeby nie patrzeć na innych tylko sprawdzać wszystko w Biblii, zgadzam się z twoim poglądem, lecz ciągle myślę, bo głównie odchodzą ludzie z bardzo długim stażem, i wtedy myślę sobie, co ja mam sprawdzać w Biblii skoro oni po 40 latach chyba lepiej wiedzą i jak odeszli to chyba mają rację. Ciągle o tym myślę, te sprawy sprawiają, że nie mogę po nocach spać. Z drugiej strony myślę sobie, bo głównie chodzi mi o pastorów, są nawet tacy, którzy od najmłodszych lat chodzili do szkół adwentystycznych itd..Myślę sobie tyle pastorów odeszło, ale ilu zostało, ilu przychodzi, zdecydowanie więcej zostaje i przychodzi niż odchodzi. Myślę sobie też tak ci, co odchodzą głównie pastorzy piszą książki przeciwko wam, lecz jest też dużo osób przychodzących do was i piszących książki na waszą korzyść.  W sumie wychodzi na zero. Więc z tego wynika, że skoro wychodzi na zero to trzeba po prostu sprawdzić to wszystko w Biblii. Jednak nie mogę do siebie tego przyjąć. Też pan  przez to przechodził, też miał pan  wątpliwości, i czytał pan te artykuły przeciwko wam i oglądał pan te wszystkie filmy. Sprawdził pan wszystko w Biblii zgadzało się? Szczerze powiem, że zawsze wyobrażałem sobie, że przed powrotem Pana będzie jakiś specjalny Kościół i będzie on atakowany, lecz nie sądziłam, że nawet przez byłych członków oni tak was atakują, że nie wiem, co o tym myśleć. Myśli pan, że myślenie, że tylu odchodzi, ale ilu zostało, że nawet więcej zostało osób i to z większym doświadczeniem jest dobrym myśleniem? Teraz napiszę ważną rzecz bardzo proszę niech pan zwróci na nią uwagę.
Na You Tube oglądałam pewien filmik, może też go pan oglądał.
Jest tam pokazany były pastor 3 pokolenia adwentystów, chodził do szkół adwentystów, w końcu odszedł. Podał argumenty głownie przeciwko E. White. Są też pokazani inni byli adwentyści jedni młodzi, jedni bardzo starzy, że tak powiem, jeden był facet, który mówił, że wcześniej mówił, że za Kościół Adwentystów dałby się zabić. Wszyscy odeszli od Kościoła za sprawą tego byłego pastora. Myśli pan, że to robota szatana? Zwiódł pastora żeby on mógł zwieść innych?
Ja tak myślę.
Wszyscy na tym filmie mówią, że byli całe życie okłamywani, przez KADŚ. Bardzo się boję tego, i nie wiem, co o tym wszystkim myśleć, przechodził pan przez to wszystko, jak sobie z tym pan poradził, wszystkie zarzuty ich są fałszywe, to robota szatana?
Tak ostatnio sobie patrzyłam i w sumie więcej książek jest na waszą korzyść niż przeciwko wam.
Myśli pan ze te wszystkie oszczerstwa przeciwko wam to robota złych duchów, że chcą ludzi odwieść od was?
Myśli pan, że ci wszyscy byli pastorzy, to fałszywi prorocy, próbujący odwieść ludzi od prawdziwego Kościoła czasów końca, a może ludzie, którzy odeszli od fałszywego Kościoła, jak pan uważa jak to jest?
Jeszcze jedno pytanko mam.
Mianowicie wiele właśnie tych byłych członków (cała masa-chociaż więcej ludzi przychodzi) uważają oni, że KADŚ ma ukryty cel, i jest zwodniczy?
To może być prawda?

 

 Moniko witam cię serdecznie! Dziękuje za list z dnia 23.04 2014, w którym wyrażasz zakłopotanie tym, że pastorzy z 40 letnim stażem w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego odchodzą od Kościoła. I w związku z tym zjawiskiem masz kilka pytań. Pragnę cię zapewnić, że postaram się, odpowiedzieć na nie, ale w nieco późniejszym czasie, gdyż mam zaległe pytania, na które muszę odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Aby odpowiedzieć na każde z pytań muszę mieć więcej czasu na zapoznanie się z dołączonymi materiałami związanymi z pytaniem, zarzutem i wątpliwościami pytającego. W tym jednak miejscu, pragnę poradzić, ci abyś zbytnio nie zamartwiała się tym, że z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odchodzą pastorzy w wieloletnim stażem. Zamartwianie się pozostaw samym adwentystom. Ale jeśli jesteś sympatykiem Adwentystów Dnia Siódmego i masz wątpliwości, aby nie wpaść „ z deszczu pod rynnę” to moim obowiązkiem jest odpowiedzieć ci, dlaczego ja adwentysta ze stażem 64-letnim jestem adwentystą i nie zamierzam adwentyzm odpuścić.  Czynię to zgodnie z zaleceniem Ap. Piotra, który w 1 swym liście 3: 15 pisze: „Lech Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z Nadzi waszejW zasadzie staram się odpowiadać na każde pytanie, ale wielu przysyła mi te same zarzuty i pytania powtarza, dlatego nie będę marnował swój czas na to, aby się powtarzać. Dlatego zachęcam do przeglądania mych odpowiedzi na mej stronie internetowej, być może znajdziesz tam odpowiedź cię interesującą. Proszę o cierpliwość!
Serdecznie pozdrawiam!!