Od grzechu do zbawienia

Kontakt

Jan Cichocki
E-mail: konfrontacje.jancichocki
@gmail.com.plStatystyki (2)

Odsłon artykułów:
753922
chrzest
umywanie nóg
Dwie tablice Prawa
papież
hostia
Tradycja ludzka
Tradycja2-Fatima

 

Sławomir M w dniu -4.06.2016 napisał:
Witam. Poczytałem pana stronę. I znalazłem kilka ciekawych informacji.
Uważam że nie ma się o co spierać z religią bo i tak to wszystko idzie pod prąd dekalogu. Nagrałem film ,,Mesjasze żydowscy i islamscy m.in. Jezus a kwestie bałwochwalstwa". Rozwija się nieśpiesznie, ale o ile wytrzyma pan całość to może coś panu dopowie. O Jezusie jest tam ostatnie 30 minut.  

https://www.youtube.com/watch?v=YaD1jO9J0cw&list=UUHb_ZyD9dy5UcL9VzSlX63Q&index=47

 Miły Sławomirze, Witam cię Serdecznie. Dziękuję za list, który zmobilizował mnie do dania odpowiedzi, nie według twoich myśli i przekonań zaczerpniętych z różnych publikacji a nie z Biblii. Gdy chce się mówić o Bogu, to jedynym źródłem wiedzy o Nim jest tylko Biblia, a nie przypowiastki tych, którzy sami chcą być bogiem czy też mesjaszem. Dlatego wypowiedzi takich bogów nie mogą być prawdą. Biblia wyraźnie podaje nam taką postać, która chciała zrównać się z Bogiem. Zapisana ona jest w Izajaszu 14:13-15, w którym tak jest napisane:> A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad na najdalszej północy. Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym. A oto strącony jesteś do krainy umarłych (wiersz 11-12). Postacią tą jest zbuntowany anioł > Lucyfer, diabeł< ten sam, który przyjmując postać węża zwiódł Adama i Ewę, twierdząc, że mogą stać się bogami jeśli usłuchają go i przyjmą jego propozycję.

W 1Mojż.3:5 znajdujemy wypowiedź węża. Mówi on, Bóg wie, że jeśli tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg znający dobro i zło. Adam i Ewa odrzucili ostrzeżenia Boga. Uwierzyli diabłu i zjedli owoc z zakazanego drzewa i co? Stali się bogami? Przed zjedzeniem zakazanego owocu znali tylko samo dobro, a teraz poznali też i zło. Będąc jeszcze w ogrodzie Eden widzieli śmierć baranków, które zostają złożone przez Boga w ofierze za ich grzech, by wymógł prawa, domagającego się śmierci (Rzym.5:23) mógł być spełniony. Zamiast śmierci Adama i Ewy umierają baranki ze skór których Bóg czyni im odzienie i przyodziewa ich (1Mojż.3:21) a następnie wygania z ogrodu (wiersze 23-24)

W tym miejscu pragnę nadmienić, że do końca grudnia czas mój poświęcony będzie badaniom lekarskim i pobytem w szpitalu, dlatego dalsze odpowiedzi na temat Jezusa i samozwańczych Jezusów jak i Mesjaszy nastąpi dopiero w nowym roku.