Od grzechu do zbawienia

Kontakt

Jan Cichocki
E-mail: konfrontacje.jancichocki
@gmail.com.plStatystyki (2)

Odsłon artykułów:
754487
chrzest
umywanie nóg
Dwie tablice Prawa
papież
hostia
Tradycja ludzka
Tradycja2-Fatima

W dniu 04 września 2014 roku Chn News.pl napisał, że:

Peres zaproponował utworzenie ONZ religii, inaczej Organizację Religii Zjednoczonych.- ONZ się przeżyło. Potrzebujemy Organizacji Religii Zjednoczonych, ONZ religii - powiedział Peres w wywiadzie dla Famiglia Cristiana. Jego zdaniem, byłby to "najlepszy sposób walki z terrorystami, którzy zabijają w imię wiary". Podkreślił, że "większość ludzi nie jest taka jak oni - praktykuje swoją religię, nikogo nie zabijając, a nawet o tym nie myśląc".
Myślę też, że powinna powstać Karta Religii Zjednoczonych, tak jak jest Karta Narodów Zjednoczonych. Nowa karta stwierdzałaby w imieniu wszystkich religii, że podrzynanie ludziom gardeł albo masakry, jakie widzieliśmy w ostatnich tygodniach, nie mają nic wspólnego z religią. Taką propozycję złożyłem papieżowi - powiedział Szimon Peres. 91-letni laureat Pokojowej Nagrody Nobla podkreślił, że dziś „stajemy w obliczu setek, a możliwe, że nawet tysięcy organizacji terrorystycznych, których celem jest zabijanie w imię Boga".
BYŁY PREZYDENT IZRAELA DO PAPIEŻA POWIEDZIAŁ: TRZEBA STWORZYĆ ORGANIZACJĘ RELIGII ZJEDNOCZONYCH.

 Zaskakująca propozycja byłego prezydenta Izraela - Szimona Peresa ws. Religii.

- Jest to wojna zupełnie nowego rodzaju w porównaniu z tymi z przeszłości. Jest inna pod względem technicznym, ale przede wszystkim, jeśli chodzi o powody, dla których jest prowadzona. Mamy do tego ONZ. To organizacja polityczna, ale nie ma ani armii, które posiadają narody ani silnego przekonania, jakie budzi religia - dodał. Peres uważa, że potrzebny jest "niekwestionowany autorytet moralny, który powie wyraźnie, że Bóg czegoś nie chce albo na coś nie pozwala". Jego zdaniem, na czele Organizacji Religii Zjednoczonych powinien stanąć papież Franciszek. 
Kiedy patrzę dookoła, dostrzegam jedno - być może po raz pierwszy w historii. Ojciec Święty jest przywódcą mającym poszanowanie wielu ludzi, także różnych religii i ich przedstawicieli. Może on być tak naprawdę jedynym przywódcą, jakiego rzeczywiście respektują. Stąd pomysł, by zaproponować to Franciszkowi - wyjaśnił były prezydent Izraela (przestał pełnić urząd 24 lipca tego roku)

Papież przyjął pomysł z zainteresowaniem. Nie podjął żadnego osobistego zobowiązania, ale zapewnił Peresa, że istnieją w Watykanie instytucje, które zajmują się podobnymi inicjatywami. Chodzi o papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego i Radę Sprawiedliwość i Pokój.

Papież przez dłuższy czas rozmawiał z panem Peresem, którego uznaje za człowieka pokoju i choć nie wydano oficjalnych oświadczeń, długość tej rozmowy świadczy o tym, że propozycje Szimona Peresa zainteresowały papieża - powiedział rzecznik Watykanu - o. Federico Lombardi.
Tego samego dnia papieżowi wizytę złożył jordański książę - El Hassan bin Talal. To spotkanie również było poświęcone dialogowi międzyreligijnemu.Źródło: Vatican Insider/La Stampa, Catholic News Agency

KONKLUZJE DO WYŻEJ WYMIENIONEJ WYPOWIEDZI
Co byśmy nie myśleli i mówili o Ellen White, to to, co dzieje się w naszych czasach świadczyć może, że ta skromna i bogobojna kobieta przewidziała grubo ponad 100 lat temu, że takowe połączenie religijne nastąpi! Zanim to jednak nastanie, musi w pierwszej kolejności być wywyższona niedzielaznak mocy bestii w skali globalnej, inspirowane przez protestantów i pozostałe nacje religijne. Łączenie wszystkich Religii tych chrześcijańskich jak i pogańskich pod jednym przywództwem, zostało zapoczątkowane za Jana Pawła II, który zaprosił wszystkich przywódców religijnych do Watykanu, by wspólnie utworzyć jednolity front przeciwko przemocy i wojnom religijnym, modląc się każdy do swego boga o realizacje tego pomysłu. Spotkanie papieża i wypowiedź byłego zwierzchnika państwa izraelskiego jest następnym krokiem do podjęcia tego zamierzenia pod przywództwem papieża. Rola Bestii w tej sprawie będzie miała niepodważalny wpływ do realizacji tego zamierzenia. Przyczyni się do tego Fałszywy Prorok, który dążyć będzie do tego, aby uczynić papieża niepodważalnym autorytetem na wzór Bestii pierwszej. Stany Zjednoczone w połączeniu z dążnościami Watykanu uczynią koalicję ekumeniczną trzech mocy: Smoka – Bestii i Fałszywego Proroka.
Zapoznajmy się, zatem, co Ellen White mówi na ten temat w Wielkim Boju: Wydanie 8 str.345„Ten sam duch, który wywołał bunt w niebie, zachęca teraz do buntu ( w sprawie II i IV przykazania Boskiego – moja uwaga) na ziemi. Szatan( Smok- moja uwaga) stosuje tą samą taktykę, jaką posługiwał się w śród aniołów. Jego duch panuje w nieposłusznych dzieciach Boga. Podobnie jak on, starają się łamać ZAKON (dany na górze Synaj 2Mojż.20:4-6. 8-11  – Moja uwaga) i proponują ludziom wolność poprzez przekraczanie Jego przykazań.”

 Wypowiedź str.400Proroctwo z 13 rozdziału Ks. Objawienia stwierdza, że moc przedstawiona, jako zwierze z rogomi „ podobnymi do baranich sprawi, że ziemia i jej mieszkańcy oddadzą cześć papiestwu symbolizowanemu tu przez zwierze podobne do pantery. Zwierze z dwoma rogami namówi mieszkańców ziemi (reprezentowane przez ONZ – moja uwaga), by postawić posąg zwierzęciu ( z morza- moja uwaga), a potem rozkaże wszystkim małym i wielkim, bogatym i ubogim, wolnym i niewolnikom, aby przyjęli znamię zwierzęcia (wyrażone w liczbie 666 – moja uwaga)Ob.13: 11-16. ·Wyjaśniono już, że mocą przedstawioną, jako zwierze z rogami podobnymi do baranka są Stany Zjednoczone, i że proroctwo to wypełni się, kiedy w tym kraju wyjdzie (ustawa- moja uwaga) nakazu świętowania niedzieli, którą Rzym uważa za znak swej władzy." Rzym stara się uzyskać poparcie, że strony państwa dla realizacji swoich celów, nawet kosztem interesów panujących i obywateli.Strona 401."
Po utracie władzy politycznej w roku 1798 poprzez aresztowanie Piusa V przez jednego z generałów francuskich, władza ta, co raz bardziej jest przywracana po
przez popularyzowanie Kościoła Rzymskokatolickiego przez ostatnich papieży Jana Pawła II, obecnego Benedykta, a obecnie Franciszka.
Każdy zgodzi się z tym, że przednią rolę w ONZ pełnią Stany Zjednoczone, w których w przeważającej większości są różne nacje protestantyzmu walczącego w kongresie, o nadaniu niedzieli nadzwyczajnych uprawnień wbrew temu, co nakazuje Biblia. Kluczem nadania najwyższego autorytetu papiestwu będzie ustawa w sprawie niedzieli w Stanach Zjednoczonych, które poprą propozycje byłego prezydenta Izraela Szimona Peresa w ONZ.

Papiestwo stara się uzyskać poparcie ze strony różnych państw dla realizacji swych celów, a historia potwierdza, że papiestwo stale usiłowało mieszać się w sprawy państw nie tylko w sprawach religijnych, ale i politycznych i pod tym względem się nie zmieni. Ellen na stronie 395 mówi: „ Niech nikt się nie  oszukuje. Papiestwo, któremu dziś protestanci chcą oddać cześć, jest tym samym papiestwem, które za dni reformacji władało światem"  Tak samo jak w czasie reformacji, gdy duchowieństwo nie dawało sobie rady nad tym, aby ich wierni przestrzegali doktryn ustanawianych przez sobory i duchowieństwo, wtedy wpływali na władze świeckie, aby one wydawały ustawy do przestrzegania niedzieli i innych doktryn. Tak samo dzieje się i dzisiaj. Porównaj;  Heylyn, History of the Sabbath cz.II, rozdz.5.7. Ani jedna z doktryn ustalonych przed reformacją ani po reformacji się nie zmieniła i nie zmieni, gdyż jedna z doktryn mówi, że Kościół nigdy się nie myli tak jak papież, i to co ustala jest nieomylne.  

Polecam najnowszą płytę DVD z badań nad darami, które otrzymała E.G White w XIX wieku, zgodnie z proroctwem Joela 3:1-2. Polecam ją szczególnie tym, którzy mi zadawali różne pytania na jej temat. Można ją nabyć za jedyne 35 zł w GŁOSIE DWENTU : www.glosadwentu.pl
Serdecznie pozdrawiam.